اموزشگاه عکاسیبرخی عکاسان تمایل دارند عکس های ۱۰۰% واضح و شارپ بگیرند و این کاملا مورد قبول است. اما برای آن دسته از ما که می خواهیم سبک های خلاقانه متفاوت را کشف کنیم، از لنزهای مختلف لذت ببریم و مرز کارهایی که عکاسی برای ایجاد هنر به ما اجازه انجامشان را می دهد را کنار بزنیم، گزینه های زیادی وجود دارد که در این آموزش عکاسی برخی از این روش ها را مطرح می کنیم. از عکاسی بوکه و فو انتخابی گرفته تا عکاسی از میان چیز های مختلف مثل وازلین روی فیلتر و حرکت عمدی دوربین. در ادامه این آموزش لنزک با ما همراه شوید تا مرز های ماتی یا تاری عمدی و دلخواه در عکاسی را در نوردیم.

من عکسی از چند بلوبری دارم که از انتهای یک قاشق و با لنز ماکرو گرفته شده است. این عکس عمق میدان (DOF) بسیار باریکی دارد. تنها قسمت جلوی بلوبری ها در فو است. بقیه تصویر یک تاری نرم دوست داشتنی دارد.

وقتی این عکس را در فیسبوک پست کردم، اولین کامنت این بود که «اگر تمام آن در فو قرار داشت، بهتر به نظر می رسید».

نه.

در میان برخی از عکاسانی که خیلی به نکات تکنیکی عکاسی علاقه مند هستند یک تصوری وجود دارد که تمام تصاویر باید ۱۰۰% واضح و شارپ باشند. اگرچه این انتخاب کاملا قابل قبول است – و من کاملا از این تصمیم برای ثبت تصاویرشان به این روش حمایت می کنم – اما این «تنها» انتخاب نیست.

نکته: برای روشن شدن موضوع، گاهی اوقات یک تصویر به هر دلیل «تنها» خارج از فو (مات یا تار) است. این مقاله به عکاسانی می پردازد که عمدا استفاده خلاقانه از نرمی یا تاری در یک تصویر را انتخاب می کنند.

کانون تخصصی آموزش عکاسی مرداد

برای  مشاهده آمورش های بیشتر برروی >>آکادمی مرداد<< کلیک کنید

ایده عکاسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نصب سایبان وبلاگ مدرسه نمونه ترابی مقدم جونقان نما شیشه ای ساختمان روابط تان را زیبا تر کنید فلزیاب تصویری نوشته های الیاس بشکنی مشهدیم دوربين هاي ديجيتال روزنويس يک زن عاشق